Четверг, 22.11.2018, 13:49

      Правова допомога юриста
Главная | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входу
Категорії розділу
Гражданские [15]
Иковые заявления, заявления гражданского законодательства
Особое производство [6]
Заявления для обращения в суд по делам особого производства
Семейные [19]
Исковые заявления, заявления по делам из семейного законодательства
Административные [3]
Исковые заявления, жалобы, протесты по административным делам
Земельные [2]
Block title
Главная » Файлы » Иски » Гражданские

Договір управління нерухомим майном
29.03.2011, 13:12

Договір управління нерухомим майном: особливості та доцільність укладення

Договір управління нерухомим майном – договір, за яким одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на певний строк майно в управління, а друга сторона зобов’язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи (вигодонабувача).

Предметом такого договору може бути нерухома річ. До нерухомих речей, які ще називають нерухомим майном або нерухомістю, належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Таким майном можуть виступати приміщення, пристосовані для постійного або тимчасового перебування в них людей, а також об’єкти власності, функціонально пов’язані з такими приміщеннями (будинки, квартири, кімнати в комунальних квартирах, індивідуальні гаражі, місця на гаражних стоянках, дачні будинки та ін.) Договір управління нерухомим майном передбачає відокремленість майна, переданого в управління, від іншого майна установника управління та від майна управителя.

Істотні умови, форма, строк та підстави припинення договору управління нерухомим майном

Істотними умовами договору управління нерухомим майном є:

1) перелік майна, що передається в управління;

2) розмір і форма плати за управління майном.

Договір управління нерухомим майном укладається у письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню і державній реєстрації та набирає чинності з моменту державної реєстрації.

Як правило, строк управління майном встановлюється у договорі управління майном. У разі, якщо сторони не визначили строку договору управління майном, він вважається укладеним на п’ять років.

Договір управління нерухомим майном припиняється у разі:

1.Припинення договору за заявою однієї із сторін у зв’язку із закінченням його строку;

2.Смерті фізичної особи – вигодонабувача або ліквідації юридичної особи – вигодонабувача, якщо інше не встановлено договором;

3.Відмови вигодонабувача від одержання вигоди за договором;

4.Визнання управителя недієздатним, безвісно відсутнім, обмеження його цивільної дієздатності або смерті;

5.Відмови управителя або установника управління від договору управління майном у зв’язку з неможливістю управителя здійснювати управління майном;

6.Відмови установника управління від договору з інших причин за умови виплати управителеві плати, передбаченої договором;

7.Визнання фізичної особи – установника управління банкрутом;

8.Повного завершення виконання сторонами договору управління майном;

9.Дострокового припинення управління майном, якщо це передбачено цим договором, або за рішенням суду.

Слід зауважити, що у разі переходу права власності на майно, що є предметом договору управління, від установника управління до іншої особи договір управління не припиняється, крім випадків, коли право власності на майно переходить внаслідок звернення на нього стягнення.

Управитель як сторона договору управління нерухомим майном

Управителем може бути суб’єкт підприємницької діяльності. Він діє без довіреності та не може бути вигодонабувачем, має право на плату, встановлену договором, а також на відшкодування необхідних витрат, зроблених ним у зв’язку з управлінням майном.

Крім цього, необхідно звернути увагу на відповідальність, яку може нести управитель майном:

1. Управитель, який не виявив при управлінні майном належної турботливості про інтереси установника управління або вигодонабувача, зобов’язаний відшкодувати установникові управління завдані збитки, а вигодонабувачеві – упущену вигоду.

Управитель відповідає за завдані збитки, якщо не доведе, що вони виникли внаслідок непереборної сили, винних дій установника управління або вигодонабувача.

2. Управитель несе субсидіарну відповідальність за боргами, що виникли у зв’язку із здійсненням ним управління, якщо вартості майна, переданого в управління, недостатньо для задоволення вимог кредиторів.

3. Також така субсидіарна відповідальність управителя настає у разі вчинення правочинів з перевищенням наданих йому повноважень або встановлених обмежень, за умови, що треті особи, які беруть участь у правочині, доведуть, що вони не знали і не могли знати про перевищення управителем повноважень або встановлених обмежень. У цьому разі установник управління може вимагати від управителя відшкодування завданих ним збитків.

Гарантіями для установника управління є наступне:

1.Майно, набуте управителем у результаті управління ним, включається до складу отриманого в управління майна, тобто належить на праві власності установнику управління.

2.Вигоди від майна, що передане в управління, належать установникові управління або вигодонабувачу, тобто особі, чиє право на набуття вигоди від майна, вказане в договорі.

3.Згідно з ЦК України, управитель, якщо це визначено договором про управління майном, є довірчим власником цього майна, проте договір про управління майном не може тягнути за собою переходу права власності до управителя на майно, передане в управління.

4.Відчуження майна, переданого в управління, укладення щодо нього договору застави можливе лише за згодою установника управління.

5.У правочинах щодо майна, переданого в управління, які вчиняються у письмовій формі, вказується про те, що вони вчинені управителем.

6.Управитель відповідає за дії обраного ним замісника, як за свої власні.

Категория: Гражданские | Добавил: Инна
Просмотров: 1752 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 51
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Погода
Copyright MyCorp © 2018
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz