Четверг, 22.11.2018, 13:30

      Правова допомога юриста
Главная | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входу
Категорії розділу
Гражданские [15]
Иковые заявления, заявления гражданского законодательства
Особое производство [6]
Заявления для обращения в суд по делам особого производства
Семейные [19]
Исковые заявления, заявления по делам из семейного законодательства
Административные [3]
Исковые заявления, жалобы, протесты по административным делам
Земельные [2]
Block title
Главная » Файлы » Иски » Гражданские

Клопотання про приєднання письмових доказів до матеріалів цивільної справи
01.04.2011, 15:41

________________ районний суд м. Києва.
Позивач: _____________________________________,
_____________________________________.
(поштовий індекс, адреса)

 

КЛОПОТАННЯ
про приєднання письмових доказів до матеріалів цивільної справи


У провадженні _______________ районного суду м. Києва знаходиться цивільна справа № __ за позовом (П.І.Б.) до (П.І.Б.) "про визнання права на обов'язкову частку у спадщині”.

З метою всебічного, повного та об'єктивного розгляду в судовому засіданні всіх обставин справи ПРОШУ суддю _______________ районного суду м. Києва (П. ініціали) приєднати до матеріалів цивільної справи № __ письмові докази, які додатково стверджують, що (П.І.Б.) непрацездатна за віком та інвалідністю, малозабезпечена, упродовж хвороби потребувала піклування та допомоги:
- копія __________________ на п’яти аркушах;
- копія __________________ на п’яти аркушах;
- копія __________________ на п’яти аркушах.

Приєднання письмових доказів до матеріалів цивільної справи необхідне для спростування стверджень та заперечень відповідача (П.І.Б.) та свідка на стороні відповідача (П.І.Б.) про те, що позивач ухилялася від виконання обов’язків утримувати своїх батьків.

Оригінали письмових доказів, для огляду в суді, додаються.

Позивач __________________ (П. ініціали).
(Дата).


__________________________
Рекомендації адвоката ___________________________
Цивільний процесуальний кодекс України не вимагає від позивача при поданні позовної заяви до суду додавати до позову всі докази, які стверджують обставини викладені у позовній заяві, відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позивач зобов’язаний у позовній заяві
зазначити докази, що підтверджують кожну обставину та наявність підстав для звільнення від доказування.
Відповідно до вимог п. 7 ч. 1 ст. 75 ЦПК України судова повістка про виклик у суд повинна містити у разі необхідності - пропозицію особі, яка бере участь у справі, подати всі раніше неподані докази.
Відповідно до ч. 2 ст. 27, ч. 1 ст. 131 ЦПК України особи, які беруть участь у справі позовного провадження, для підтвердження своїх вимог або заперечень
зобов'язані подати усі наявні у них докази або повідомити про них суд до або під час попереднього судового засідання у справі.
Докази подаються у строк, встановлений судом з урахуванням часу, необхідного для подання доказів.
Частиною 2 ст. 131 ЦПК України встановлено, що докази, подані з порушенням вимог, встановлених ч. 1 ст. 131 ЦПК України, не приймаються, якщо сторона не доведе, що докази подано несвоєчасно з поважних причин.
Рекомендую врахувати, що положення зазначених статтей Цивільного процесуального кодексу України зобов’язують позивача при поданні позовної заяви до суду лише зазначити у змісті позову докази, що підтверджують кожну обставину та наявність підстав для звільнення від доказування, а отже позивач вправі, в день подання позовної заяви до суду, не додавати до неї всі зазначені у позові докази.

Частиною 1 ст. 64 ЦПК України визначено, що письмовими доказами є будь-які документи, акти, довідки, листування службового або особистого характеру або витяги з них, що містять відомості про обставини, які мають значення для справи.
Частиною 2 ст. 64 ЦПК України передбачено, що письмові докази, як правило, подаються в оригіналі, а якщо подано копію письмового доказу, суд за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, має право вимагати подання оригіналу.
Положення ст. 138 ЦПК України встановлюють, що оригінали письмових доказів до набрання судовим рішенням законної сили повертаються судом за клопотанням осіб, які їх подали, якщо це можливо без шкоди для розгляду справи. У справі залишається засвідчена суддею копія письмового доказу.
Враховуючи положення ст., ст. 64, 138 ЦПК України дуже не рекомендую без потреби додавати до позовної заяви чи приєднувати до матеріалів справи письмові докази в оригіналі.

Важливо враховувати, що у випадках, коли щодо отримання доказів у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, є складнощі, суд за їх клопотанням зобов'язаний витребувати такі докази (ч. 1 ст. 137 ЦПК України).
У заяві про витребування доказів має бути зазначено, який доказ вимагається, підстави, за яких особа вважає, що доказ знаходиться в іншої особи, обставини, які може підтвердити цей доказ (ч. 2 ст. 137 ЦПК України).
Докази, які вимагає суд, направляються до суду безпосередньо. Суд може також уповноважити заінтересовану особу, яка бере участь у справі, одержати доказ для представлення його суду (ч. 3 ст. 137 ЦПК України).

 

Категория: Гражданские | Добавил: Инна
Просмотров: 11652 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 4.0/2
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 51
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Погода
Copyright MyCorp © 2018
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz