Який порядок призначення допомоги на дітей одиноким матерям? - Юридичские консультации подробно: - Каталог статей - Юридическая помощь
Воскресенье, 04.12.2016, 19:17

      Правова допомога юриста
Главная | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входу
Категорії розділу
Юридичские консультации подробно: [29]
Мої статті [19]
Block title
Главная » Статьи » Юридичские консультации подробно:

Який порядок призначення допомоги на дітей одиноким матерям?

Умови призначення і виплати державної допомоги на дітей одиноким матерям регулюються Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» від 27 грудня 2001р. N 1751.

    Пунктом 33 вказаного Порядку передбачено, що відповідно до статті 18-1 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", право на допомогу на дітей мають одинокі матері  (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення  дитини)  відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів  цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини. Право на  допомогу на дітей одиноким матерям мають вдова та вдівець  з  дітьми,  мати  (батько) дітей  у разі смерті одного з батьків, шлюб між  якими було  розірвано до дня смерті, які не одержують на  них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.  

   Якщо одинока мати (вдова, вдівець), мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, уклала шлюб, за нею зберігається право на  одержання допомоги на дітей, які народилися до шлюбу, за умови, якщо ці діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).

   Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, право на одержання допомоги,  встановленої на дітей одиноким  матерям, не має. При реєстрації цією  жінкою шлюбу з особою, яка є батьком її дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.

   Допомога на дітей одиноким матерям не призначається у разі перебування дитини на повному державному утриманні. 

  Якщо дитина, яка  перебуває на утриманні в інтернатному закладі за рахунок держави під час літніх канікул перебуває вдома, зазначена допомога призначається за повні місяці  перебування дитини  вдома на підставі довідки навчального закладу, про те, що дитина в цей час не перебувала на повному державному утриманні.

   Допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги. 

  Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам (вдовам,  вдівцям), матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою у вищих  навчальних  закладах  I-IV  рівня акредитації та професійно-технічних  навчальних  закладах, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму   для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за   попередні шість місяців, але не менш як 30  відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

   Середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення  сукупного  доходу  сім'ї  для  всіх  видів соціальної  допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів  соціальної допомоги. До складу сім'ї особи, що звертається за призначенням зазначеної  допомоги,  включаються чоловік  (дружина);  рідні,  усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у вищих  навчальних  закладах  I-IV  рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з  батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які  проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей.

   Зазначена  допомога призначається на кожну дитину.

  Розмір допомоги перераховується з дня досягнення дитиною відповідного віку без  звернення  одержувача  допомоги  до  органу праці та соціального захисту населення.

   Розмір допомоги, яка надається з урахуванням доходів сім'ї, може бути перерахований з  місяця подання отримувачем допомоги заяви до закінчення строку її призначення.

   Для призначення допомоги на дітей одиноким матерям до органу праці та соціального  захисту населення подаються такі документи:

      1) заява про призначення допомоги,  що складається за формою, затвердженою Мінпраці;

      2) витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію   народження дитини із зазначенням відомостей про батька дитини для призначення допомоги,  виданий відділом реєстрації актів цивільного стану, або довідка про народження із  зазначенням підстав внесення відомостей про батька дитини, видана виконавчим органом  сільської, селищної,  міської

      3) копія свідоцтва про народження дитини;

     4) довідка про проживання дитини з матір'ю,  видана за місцем проживання сім'ї. У разі неможливості одержати таку довідку орган праці та соціального захисту населення здійснює обстеження сім'ї за місцем проживання і складає акт із зазначенням факту проживання дитини з матір'ю. У разі коли дитина навчається за межами населеного пункту, в якому  проживає мати, і не перебуває на повному державному утриманні, замість довідки про  проживання дитини з матір'ю подається довідка з місця проживання матері та довідка з місця проживання (навчання) дитини.

   Усиновлювачі подають також копію рішення про усиновлення. 

   Вдови та вдівці подають копію свідоцтва про смерть одного з подружжя та довідку про те, що вони не одержують на дітей пенсію в разі  втрати  годувальника або соціальну пенсію.

   Мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію,  подають також копію свідоцтва про розірвання шлюбу, копію свідоцтва про смерть одного з батьків та довідку про те, що вони не одержують на дітей зазначені пенсії.

   Якщо одинока мати народила дитину за межами України і не може подати документ, який  підтверджує той  факт, що вона є одинокою матір'ю, рішення про призначення їй допомоги  на дитину приймається органом праці та соціального захисту населення на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім'ї і документа про народження дитини легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

   Якщо діти навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, виплата допомоги на дітей одиноким матерям продовжується на  підставі  довідки  навчального  закладу - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. 

   Допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку  (якщо діти навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) включно.

   Виплата  допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначена  допомога, після  закінчення зазначеного  строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі.

   Виплата допомоги на дітей одиноким матерям припиняється у разі: 

      позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

      відмови  отримувача допомоги від виховання дитини;

      тимчасового  влаштування  дитини на повне державне утримання;

      відібрання дитини в отримувача  допомоги без позбавлення батьківських   прав;  

      позбавлення волі отримувача допомоги за рішенням  суду;

      скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним; 

      працевлаштування  дитини або реєстрації нею шлюбу до досягнення  18-річного віку;

      надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності, якщо вона записана матір'ю  або батьком дитини; 

      смерті   дитини; 

      смерті отримувача допомоги. 

   Виплата допомоги припиняється на підставі поданих обґрунтованих пропозицій органу опіки та піклування чи державного соціального інспектора органу праці та соціального захисту населення з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за   рішенням органу, який призначив допомогу. 

   Допомога на дітей одиноким матерям призначається органами праці та соціального захисту населення за місцем їх проживання. Допомога  може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органі праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Категория: Юридичские консультации подробно: | Добавил: Инна (05.07.2011)
Просмотров: 1747 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
1  
Яким документом можна підтвердити, що одинока мати не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але проживає разом з батьком своїх дітей та веде спільне господарство? Чи являється підставою для припинення виплати допомоги одинокої матері акт сільської ради засвідчений головою сільради, депутатом сільради та соціальним робітником? Підпис самої одинокої матері в акті відсутній.

Имя *:
Email *:
Код *:
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 46
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Погода
Copyright MyCorp © 2016
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz