Хто такі одинокі матері? - Мої статті - Каталог статей - Юридическая помощь
Четверг, 28.08.2014, 00:57

      Правова допомога юриста
Главная | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входу
Категорії розділу
Юридичские консультации подробно: [29]
Мої статті [19]
Block title
Главная » Статьи » Мої статті

Хто такі одинокі матері?
Відпустка для працівників з дітьми.
Почнемо цитатою зі ст. 19 Закону України „Про відпустки”:
„Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів", перелічених у ст. 73 КЗпП України. Звісно, зрозуміти, що хотів сказати законодавець, важко. Тож давайте розіб'ємо цитату на окремі ситуації. Правом на додаткову відпустку тривалістю 7 календарних днів користуються працюючі:
1) жінка, яка має двох та більше дітей віком до 15 років;
2) жінка, яка має дитину-інваліда;
3) жінка, яка усиновила дитину;
4) одинока мати;
5) батько, який виховує дитину без матері (у тому числі, коли мати тривалий час знаходиться у лікувальному закладі);
6) особа, яка взяла дитину під опіку.
Іноді працівник водночас може відноситися до декількох груп. На такий випадок діє правило: "за наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 14 календарних днів".
Наголошуємо: спочатку здається, що вік дитини має значення тільки у першому пункті переліку, а в інших — ні. Утім, граничного обмеження — повноліття — все одно треба дотримуватися. Адже в загальному розумінні діти — особи до 18 років.
На окрему увагу заслуговують додаткові відпустки одиноким матерям, тому що законодавець, поповнивши ст. 19 Закону України „Про відпустки” цією групою осіб, забув дати їй чітке визначення. Отже...
Але Мінпраці вже через місяць (у листі від 20.04.05 р. № 36-152) конкретизував це поняття дещо по-іншому.
Отже, статус одинокої матері для цілей статті 19 Закону України „Про відпустки” має жінка, яка:
- не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблений за вказівкою матері;
- є вдовою;
- виховує дитину без батька (у тому числі розведена жінка, що виховує дитину без батька, незважаючи на факт отримання аліментів, і жінка, яка вийшла заміж, але новий чоловік не усиновив її дитини).
Також пам'ятайте про такий висновок: одинока мати має право на цю відпустку лише до досягнення дитиною 18 років.
Категория: Мої статті | Добавил: Инна (29.09.2010)
Просмотров: 1179 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 37
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 0
Гостей: 0
Пользователей: 0
Погода
Copyright MyCorp © 2014
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz