Пятница, 29.03.2024, 11:01

      Правова допомога юриста
Главная | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входу
Категорії розділу
Юридичские консультации подробно: [29]
Мої статті [19]
Block title
Главная » Статьи » Мої статті

Податковий кодекс: зміни щодо спрощеної системи оподаткування

Прийняття Податкового кодексу України – це не просто реформа фіскальної системи України. Це нові умови ведення бізнесу, з якими більшості суб’єктів господарських відносин доведеться мати справу уже незабаром. Положення кодексу створюють необхідність для більшості підприємців приведення юридичної сторони свого бізнесу до вимог Податкового кодексу України. Значних змін зазнає зокрема спрощена система оподаткування, що впливає на діяльність підприємців, які сплачують збори за ставкою єдиного податку.

Однією із найбільш контраверсійних частин, які містить Податковий кодекс України є його положення що стосуються спрощеної системи оподаткування. Ця система зазнає радикальних змін, зокрема – обмежується коло підприємців, які можуть на претендувати на ведення бізнесу на умовах фіксованої ставки єдиного податку.

Ставка єдиного податку стала для багатьох наших співгромадян, свого часу, рятівним колом. Спрощена система оподаткування врегульована у Розділі XIV «Спеціальні податкові режими». Ключова зміна, яка внесена в правове регулювання спрощеної системи оподаткування – Що ж до фізичних осіб-підприємців, то відтепер за спрощена система оподаткування діятиме тільки для підприємців, річний дохід яких становить до 600 тис. грн. при наявності касового апарату і до 300 тис. грн. – без нього. Ставка єдиного податку будуть визначатися місцевою владою в залежності від чисельності населення населеного пункту: при населенні до 150 тис. осіб – від 20 до 200 грн., 150-500 тис. осіб – від 20 до 400 грн., З населенням більше 500 тис. людей ставка єдиного податку складатиме від 20 до 600 грн. В той же час врегульована ситуація із випадками перевищення виручки підприємцями, які сплачують єдиний податок. В такому випадок «над-прибуток» понад встановленої  річної межі буде обкладатися 15%-вим податком.

Згідно з документом, зміна (доповнення або виключення) виду господарської діяльності, місця здійснення діяльності, перехід до сплати за іншою ставкою єдиного податку може бути здійснена фізичними особами-підприємцями, які сплачують єдиний податок, з початку нового календарного місяця за умови подання відповідної заяви не пізніше ніж за 10 днів до початку нового календарного місяця.

Відмова від застосування спрощеної системи оподаткування може бути здійснено фізичними особами-підприємцям, які працюють на ставці єдиного податку , з початку нового звітного періоду за умови подання відповідної заяви в порядку, визначеному пунктом 2  ст. 292.

Відповідно, постає питання, що робити тим фізичним особам-підприємцям, які не відповідають вимогам нового податкового законодавства. Законодавець врегулював це у розділі ХІХ «Прикінцеві та перехідні положення» Податкового кодексу України. Згідно з ними, усім фізичним особам-підприємцям, які після набуття чинності Податкового кодексу перейдуть зі спрощеної на загальну систему оподаткування, в обов’язковому порядку необхідно буде зареєструватися платниками податку на додану вартість (ПДВ), якщо сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх дванадцяти календарних місяців, сукупно перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість). Відповідні положення Зокрема, особи, які після набрання чинності розділу XIV Кодексу, перейдуть на загальну систему оподаткування зі спрощеної, і які не були зареєстровані платниками ПДВ, підлягають обов’язковій реєстрації платниками податку на додану вартість з урахуванням вимог пункту 1 ст.181 розділу. Обсяг операцій, які обкладаються податком, визначається, починаючи з періоду переходу на загальну систему оподаткування.

Категория: Мої статті | Добавил: Инна (29.03.2011)
Просмотров: 1689 | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 51
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Погода
Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz