Четверг, 18.04.2024, 06:39

      Правова допомога юриста
Главная | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входу
Категорії розділу
Юридичские консультации подробно: [29]
Мої статті [19]
Block title
Главная » Статьи » Мої статті

Приватизація, поняття та процес

Приватизація - це передача у приватну власність громадян державного житла, яке перебуває у віданні органів місцевого самоврядування або державних підприємств чи установ та використовується громадянами на умовах найму.

Приватизацією є відчуження квартир (будинків), кімнат у квартирах та одноквартирних будинках державного житлового фонду на користь громадян України.

До об'єктів, що підлягають приватизації, належать квартири багатоквартирних будинків, одноквартирні будинки, кімнати у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, які використовуються громадянами на умовах найму.

Законом встановлено перелік об'єктів, які не підлягають приватизації, а саме: квартири-музеї; квартири (будинки), розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств та установ, природних та біосферних заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, реґіональних ландшафтних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв-заповідників; кімнати в гуртожитках; квартири (будинки), які перебувають в аварійному стані (в яких неможливо забезпечити безпечне проживання людей); квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), розташовані в зоні безумовного (обов'язкового) відселення, забрудненій внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Приватизація здійснюється шляхом:

- безоплатної передачі громадянам житлових приміщень з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю;

- продажу надлишків загальної площі квартир (будинків) громадянам, що мешкають в них або перебувають у черзі громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Якщо загальна житлова площа, що підлягає приватизації, не перевищує зазначених вище розмірів, то житлове приміщення передається наймачеві та членам його сім'ї безоплатно. До членів сім'ї наймача включаються лише громадяни, які постійно проживають разом з наймачем або за якими зберігається право на житло.

Якщо загальна площа приміщення перевищує площу, яку сім'я наймача має право отримати безоплатно, наймач здійснює доплату цінними паперами, одержаними для приватизації, або грошима. Сума доплати визначається добутком розміру надлишкової загальної площі на вартість одного квадратного метра.

Кожний громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою один раз.

Незалежно від розміру загальної площі безоплатно передаються у власність громадян займані ними:

- однокімнатні квартири;

- приміщення, одержані у разі знесення або відселення всіх сімей з будинків (частин будинків), які належали їм на правах власності, якщо вони не одержали за ці приміщення грошової компенсації;

- приміщення, в яких мешкають громадяни, котрим встановлена відповідна пільга Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

- приміщення, в яких мешкають громадяни, удостоєні звання Героя Радянського Союзу, Героя Соціалістичної Праці, нагороджені орденом Слави трьох ступенів, ветерани Великої Вітчизняної війни, воїни-інтернаціоналісти, інваліди I і II груп, інваліди з дитинства, ветерани праці, що пропрацювали: не менше 25 років - жінки, не менше 30 років - чоловіки, ветерани Збройних Сил та репресовані особи, реабілітовані згідно з Законом України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні";

- приміщення, в яких мешкають сім'ї загиблих при виконанні державних і громадських обов'язків та на виробництві;

- приміщення, в яких мешкають військовослужбовці, котрим встановлена пільга Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей";

- приміщення, в яких мешкають багатодітні сім'ї (тобто сім'ї, що мають трьох і більше неповнолітніх дітей).

Порядок приватизації

1. Звернутися в ЖЕК з паспортами (свідоцтвами про народження):

- заповнити бланк "форма N4", в якій перераховуються всі зареєстровані і проживаючі в квартирі, що приватизовується, а також новонароджені і тимчасово відсутні особи, за якими зберігається право на житлі, також вказується вся інформація необхідна для складання приватизаційних документів (номер особового рахунку, майдан квартири і так далі);

- надати копію квартирного ордера і довідку з попереднього місця проживання (для тих, хто прописався в квартирі, що приватизовувалася, після 1993 року) про те, що право на приватизацію ще не використане;

- отримати в ЖЕКу технічний паспорт на квартиру, який видає майстер або технічна служба ЖЕКу;

- заповнити заяву на приватизацію з підписами всіх членів сім'ї (причому всі члени сім'ї повинні прийти в ЖЕК особисто, оскільки їх підписи завіряються начальником ЖЕКу).

2. Звернутися у відділ приватизації місцевої державної адміністрації з наступними документами:

- паспорт або інший документ, що засвідчує особу, а особам до 16-лет – свідоцтво про народження (ксерокопії);

- ідентифікаційний номер (ксерокопія);

- заява на приватизацію житла (із завіреними начальником ЖЕКу підписами);

- довідка з ЖЕКу - форма N4;

- технічний паспорт квартири, що приватизовується;

- за наявності у наймача або членів його сім'ї пільг на безкоштовну приватизацію займаного житла незалежно від розміру спільного майдану до заяви додається відповідний документ (копія посвідчення, довідка і інше), підтверджуюче право на пільгові умови приватизації;

- розпорядження (вирішення) органу приватизації про передачу квартири у власність. Після цього необхідно отримати свідоцтво про право власності на квартиру, яке видається органом приватизації протягом місяця з моменту реєстрації заяви.

3. Звернутися в органи БТІ для реєстрації права власності на квартиру.

Свідоцтво про право власності на квартиру підлягає обов'язковій реєстрації в органах технічної інвентаризації. Реєстрація права власності в БТІ займе не більше місяця з моменту подачі заяви.

Перелік документів, необхідних для приватизації

* Паспортні дані всіх зареєстрованих громадян на житловій площі, що приватизовується, у тому числі дітей від 14 років.
* Для офіцерів, що діють, і офіцерів запасу: копії посвідчень особи офіцера, або довідку з військкомату що містить реквізити цього документа.
* Копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей, зареєстрованих на площі, що приватизовується.
* Копії свідоцтв про смерть громадян, які були зареєстровані на площі, що приватизується.
* Копії документів, підтверджуючих зміну прізвища, імені, по батькові.
* Нотаріальні копії документів, підтверджуючих участь в приватизації, якщо ким-небудь з членів сім'ї було використано право на приватизацію.
* Якщо ви міняли місця проживання в період з 06.1991 р. по теперішній час, необхідно надати виписку з будинкової книги зі всіх місць мешкання.
* Довідку про неучасть в приватизації.
* Нотаріальна відмова від повнолітнього члена сім'ї (в разі небажання брати участь в приватизації).
* Копії квитанцій про оплату комунальних послуг за останні три місяці.
* Свідоцтво про узаконене перепланування, якщо таке було проведено.

Виписки з будинкової книги житлового приміщення, що приватизовується, дійсна не менше 20 днів до моменту пред'явлення.

Категория: Мої статті | Добавил: Инна (01.04.2011)
Просмотров: 6055 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 51
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Погода
Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz