Пятница, 26.04.2024, 18:10

      Правова допомога юриста
Главная | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входу
Категорії розділу
Юридичские консультации подробно: [29]
Мої статті [19]
Block title
Главная » Статьи » Мої статті

Соціальне житло

                                Соціальне житло

Соціальним житлом є житло, що перебуває у спеціальному житловому фонді соціального призначення та безоплатно надається громадянам України, які потребують соціального захисту. Таким житлом може бути квартира в багатоквартирному жилому будинку чи (одноквартирний) жилий будинок. Надається соціальне житло на підставі договору найму на певний строк. Соціальне житло не підлягає ні приватизації, ні продажу, ні відчуженню в будь-який інший спосіб. Соціальне житло неможливо також передати у заставу. Отже, громадяни, яким надано соціальне житло, мають право лише на тимчасове користування ним згідно з договором найму, що укладається між наймачем соціального житла і відповідним органом місцевого самоврядування.

 
            До житлового фонду соціального призначення належать також соціальні гуртожитки, тобто тимчасове житло, яке надається громадянам на час їх перебування на соціальному квартирному обліку. Забезпечення громадян соціальними гуртожитками відбувається за умови, що таке житло є єдиним місцем їх проживання. І проживати у соціальному гуртожитку вони мають право до отримання повноцінного соціального житла (квартири або одноквартирного житлового будинку).


            Право на отримання соціального житла мають громадяни України, які потребують соціального захисту. Для отримання соціального житла громадянин повинен стати на соціальний квартирний облік. Такий облік здійснюється органами місцевого самоврядування за місцем проживання. На соціальний квартирний облік беруться не позбавлені цивільної дієздатності громадяни, що досягли 18 років:
            а) для яких таке житло є єдиним місцем проживання, або які мають право на поліпшення житлових умов;
            б) середньомісячний сукупний дохід яких за попередній рік з розрахунку на одну особу в сумі є меншим від величини опосередкованої вартості найму житла в даному населеному пункті та прожиткового мінімуму, встановленого законодавством. При визначенні середньомісячного сукупного доходу враховується вартість майна, що знаходиться у власності громадянина та членів його сім'ї на момент взяття на облік.


             Правом взяття на соціальний квартирний облік також користуються мешканці тимчасових притулків для дорослих, громадяни, які мають право на соціальний захист у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості.


             Взяття громадян на соціальний квартирний облік здійснюється за рішенням органу місцевого самоврядування на підставі їхньої письмової заяви. До заяви необхідно додати документи, які підтверджують обґрунтованість визнання громадянина малозабезпеченим та таким, що потребує надання соціального житла. Вичерпний перелік таких документів встановлюється органом місцевого самоврядування, який здійснює взяття на соціальний квартирний облік.

 
             Підставою для вселення у відповідну соціальну квартиру чи будинок є договір найму соціального житла, який є письмовою угодою, за якою одна сторона - власник житла (наймодавець)- передає іншій стороні (наймачеві) житло для проживання в ньому на певний строк.
Категория: Мої статті | Добавил: Инна (01.04.2011)
Просмотров: 1602 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 51
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Погода
Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz