Воскресенье, 09.12.2018, 23:22

      Правова допомога юриста
Главная | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входу
Категорії розділу
Юридичские консультации подробно: [29]
Мої статті [19]
Block title
Главная » Статьи » Мої статті

Судовий процес у господарських судах першої інстанції

Судовий процес

Під судовим процесом ми розуміємо етап, що охоплює дії, які здійснюються під час господарського судочинства після порушення провадження у справі i до прийняття судом рішення.

Судовий процес у господарських судах першої інстанції здійснюється переважно шляхом розгляду справи у судових засіданнях.

У таких засіданнях беруть участь суддя (або троє суддів, якщо розглядається складна справа), сторони та інші учасники процесу.

Порядок проведення судового засідання у господарських судах не є жорстко формалізованим. Під час судового засідання у господарських судах не вимагається строго дотримуватися тих чи інших процедур, тому навряд чи у Вас виникнуть значні труднощі на цьому етапі.

Незважаючи на те, що формально порядок проведення судових засідань у господарських судах законодавством чітко не описано, за час роботи арбітражних (нині – господарських) судів склалася певна практика їх проведення.

Нижче наведено приблизний порядок, в якому відбуваються судові засідання, а також подано деякі рекомендації, що, на нашу думку, дозволять Вам більш ефективно представити свою позицію у суді.

Судове засідання починається з того, що суддя визначає порядок ведення засідання та оголошує склад господарського суду. Далі суддя представляє сторони та роз’яснює їм та іншим учасникам судового процесу їхні права та обов’язки.

Далі слово надається сторонам для того, щоб вони представили свої позовні вимоги та пояснили суть аргументів, на пiдставi яких вони висуваються.

Отже, перше, що Вам доведеться зробити під час судового засідання – виступити з "презентацією” своєї позиції.

Під час такого виступу Вам необхідно чітко i бажано коротко пояснити:

•в чому полягає суть спору (внаслiдок яких дій відповідача він виник);

•якi Ваші права або законні інтереси та яким чином порушуються;

на чому базується Ваша мотивація;

•якi вимоги Ви висуваєте.

Все це міститься у позовній заяві. Тому дуже часто виступ позивача зводиться до банального зчитування її змісту.

Ми не рекомендуємо Вам обирати такий варіант виступу. Вашу позовну заяву вже читали i суддя, i представники іншої сторони. Тому немає потреби зачитувати її знову.

Свій виступ бажано підготувати письмово. Він повинен займати не більше 1-2 сторінок тексту. В тексті виступу необхідно чітко наголосити на головних Ваших аргументах i висновках з них, навести незаперечні, на Вашу думку, факти, що свідчать на користь Вашої позиції.

До судового засідання уважно вивчіть написаний Вами виступ, можете завчити виступ напам’ять.

Під час першого виступу зовсім не обов’язково наводити всі аргументи. Це не останнє Ваше слово у судовому засiданнi, у Вас буде ще достатньо можливостей для їх висловлення.

Якщо Ви хвилюєтесь, виступ можна зачитати.

Не бійтеся пауз, якщо Ви щось забули, зосередьтесь, та спробуйте пригадати або зверніться до документів.

Після Вашого виступу слово передається вiдповiдачу, який аналогічним чином висловлює свою позицію.

Далі слово може бути надано третім особам, після чого сторонам задасть питання суддя, а вже згодом починаються судові дебати.

Вашою головною метою під час дебатів є:

доведення своїх аргументів;

заперечення аргументів іншої сторони.

Під час дебатів Ви можете наводити будь-які аргументи на свою користь, вивчати i досліджувати документи та інші докази, а також звертатися за згодою суду до всіх учасників судового процесу із запитаннями.

Головні запитання бажано підготувати завчасно на пiдставi вивчення відзиву відповідача (за наявності). Не покладайтеся лише на імпровізацію.

Намагайтеся ставити запитання опонентам по тих питаннях, щодо яких їхня позиція є слабкою, спробуйте їх заплутати та спіймати на суперечностях.

Усі спiрнi моменти, протиріччя або неточності, які ви почуєте у виступах інших учасників судового процесу, занотовуйте. Судове засідання під час якого Вам доведеться весь час концентрувати свою увагу на тих чи інших питаннях, тому не варто "перевантажувати” свою пам’ять.

Після того, як Ви отримаєте можливість висловитися – зверніть увагу суду на занотовані Вами "проколи” у виступах інших учасників судового процесу та поясніть, в чому саме вони полягають.

Відповіді на поставлень Вам запитання давайте коротко, але чітко. Якщо вони будуть перетворюватися на довгий монолог, суд може не зрозуміти суто, що не піде Вам на користь. Не треба намагатися дати вiдповiдь "з льоту ” – не бійтеся звертатися до документів, це не заборонено.

Після дебатів суд надає сторонам останнє слово, в якому вони підбивають підсумки сказаному під час судового засідання i роблять вiдповiднi висновки.

Після цього суд оцінює сказане сторонами та приймає рішення. Як правило, для цього оголошується перерва у судовому засiданнi.

Під час судового засідання Ви можете не тільки наводити свої аргументи

чи давати відповіді на запитання.

Ви також можете:

заявляти клопотання;

заявляти відводи;

подавати суду уточнення до позовної заяви (письмово);

подавати нові докази та документи, що підтверджують Ваші аргументи.

Якщо під час розгляду справи Ви змінили свою позицію, немає потреби в доведенні справи до кінця. В такому випадку Ви можете:

відмовитися від позову;

визнати позов (якщо Ви виступаєте в ролі відповідача);

укласти мирову угоду.

Для цього Вам необхідно скласти письмову заяву, адресовану господарському суду, в якій слід зазначити прийняте Вами рішення. Заяву про відмову від позову або про визнання позову підписуєте Ви особисто чи Ваш представник. Заяву про укладення мирової угоди підписують обидві сторони.

Перед тим, як прийняти відмову, господарський суд роз’яснює сторонам наслідки вiдповiдних процесуальних дій, перевіряє, чи є повноваження на вчинення цих дій у представників сторін.

Про прийняття відмови позивача від позову або про затвердження мирової угоди сторін господарський суд виносить ухвалу, якою одночасно припиняє провадження у справі.

Рішення про відмову від позову, визнання позову та про укладання мирової угоди слід приймати помірковано.

Річ у тім, що у випадках припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет i з тих самих підстав не допускається.

Тобто, прийнявши одне з наведених вище рішень, Ви втратите можливість на повторне звернення до суду з того ж предмету спору.

З 28 червня 2002 року набрали чинності положення, згідно з якими під час ведення судового засідання, а також під час огляду та дослідження письмових або речових доказів у мiсцi їх знаходження, складається протокол.

У протоколі занотовуються всі процесуальні дії, що здійснювалися під час судового засідання, а також інші відомості.

Зміст протоколу судового засідання:

рiк, місяць, число i місце проведення судового засідання;

найменування суду, що розглядає справу, та склад суду;

номер справи i найменування сторін;

•вiдомостi про явку на судове засідання представників сторін, інших учасників судового процесу або про причини їх неявки;

•вiдомостi про роз’яснення господарським судом сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, їхніх процесуальних прав i обов’язків, зокрема права заявляти відводи, та попередження перекладача про відповідальність за заздалегідь неправильний переклад, судового експерта – за дачу заздалегідь неправильного висновку або відмову від подання висновку;

•уснi заяви i клопотання сторін та інших осіб, які беруть участь у справі;

•уснi роз’яснення судовими експертами своїх висновків i відповіді на поставлені їм додаткові запитання.

Протокол ведеться секретарем судового засідання i підписується у триденний строк суддею та секретарем судового засідання.

Подібно до інших учасників судового процесу, Ви маєте право знайомитися з протоколами i протягом п’яти днів після їх підписання подавати письмові зауваження з приводу допущених у протоколах помилок, неправильного викладу або неповноти протоколу.

Ваші зауваження до протоколів у всіх випадках долучаються до матеріалів справи i будуть розглянуті господарським судом протягом п’яти днів від дня їх подання.

За результатами розгляду суд приймає рішення про прийняття зауважень чи мотивовано їх відхиляє i виносить вiдповiдну ухвалу.

Категория: Мої статті | Добавил: Инна (29.03.2011)
Просмотров: 2760 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 51
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Погода
Copyright MyCorp © 2018
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz